Zbigniew Romaszewski - Logo Zbigniew Romaszewski
Romaszewski.pl: HOME / Publikacje / "Staruch" został pobity przez policjantów?

"Staruch" został pobity przez policjantów?

2011-08-10

Z powodu śladów pobicia policjanci ze stołecznej komendy przy ulicy Jagiellońskiej nie zgodzili się go przyjąć bez przeprowadzenia lekarskiego badania.

- Staruchowicz ma zasinione nogi, był też bity w twarz - opowiada portalowi niezalezna.pl Romaszewski, który odwiedził Staruchowicza w areszcie na Białołęce. - Obecnie jest w dobrej formie, w areszcie traktowany jest poprawnie - dodaje senator.

Romaszewski, który jest członkiem komisji praw człowieka, zapowiedział, że niebawem skieruje list do komendanta głównego policji, w którym zażąda wyjaśnień na temat zatrzymania i pobicia lidera kibiców Legii.

"Staruch" został zatrzymany podczas uroczystości upamiętniających 67. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Kibice Legii zorganizowali przemasz ze stadionu przy Łazienkowskiej na ulicę Bartycką i złożyli wieniec na Kopcu Powstania Warszawskiego.

Policja podkreśliła, że zatrzymanie Staruchowicza związane było z przestępstwem, które miał popełnić wcześniej. Podejrzany jest o przywłaszczenie torby sportowej o wartości 460 zł, w której znalazły się koszulka, spodenki, obuwie sportowe, ręcznik, klapki i rękawice.

Warszawska prokuratura okręgowa postawiła "Staruchowi" zarzut rozboju, za co grozi kara od 2 do 12 lat więzienia. Staruchowicz został aresztowany na trzy miesiące.

niezalezna.pl/tvn24.pl/kk

www.polskieradio.pl

Copyright 2011 © Bobartstudio.pl
Autorzy: Pawł Piekarczyk, Szymon Zaleski, Marcin Sadłowski, Adam Bielański
Fot.: Erazm Ciołek, Jarosław M. Goliszewski, Kazimierz Kawulak, Krzysztof Mazur, Paweł Piekarczyk, Tomasz Pisula, Anna Wdowińska