Zbigniew Romaszewski - Logo Zbigniew Romaszewski
Romaszewski.pl: HOME / I Kadencja Senatu RP 1989 - 1991 / Ustawa o rozwiązywaniu stosunku pracy z mianowanymi pracownikami urzędów centralnych (28. pos.)

Ustawa o rozwiązywaniu stosunku pracy z mianowanymi pracownikami urzędów centralnych (28. pos.)

1990-07-19

Ustawa o rozwiązywaniu stosunku pracy
z mianowanymi pracownikami państwowych urzędów centralnych

28. pos. Senatu RP w dniu 19 lipca 1990 roku

 

Ta ustawa nie dotyczy pracowników resortu spraw wewnętrznych. Warunki weryfikacji i odpraw przyjęliśmy już parę miesięcy temu, przyjmując ustawę o policji i ustawę o Urzędzie Ochrony Państwa, które zawierają wszystkie przepisy pragmatyczne dotyczące pracowników resortu spraw wewnętrznych - przypomniał Senator Romaszewski w debacie nad ustawą o rozwiązywaniu stosunku pracy z pracownikami państwowymi mianowanymi. Senator zwrócił uwagę, że ta ustawa mówi wyłącznie o pracownikach urzędach centralnych. Wprowadzając ją, zmieniamy charakter stosunku pracy, umowy o pracę, stosunków między pracownikiem a zakładem pracy - podkreślił Senator. Robimy to jednostronnie i wypłacanie odszkodowań uważam za celowe. Odrzucenie takiego rozwiązania może spowodować poważne komplikacje w przyjęciu ustawy, która wydaje się niezmiernie pilna i potrzebna dla zorganizowania administracji kraju.

Copyright 2011 © Bobartstudio.pl
Autorzy: Pawł Piekarczyk, Szymon Zaleski, Marcin Sadłowski, Adam Bielański
Fot.: Erazm Ciołek, Jarosław M. Goliszewski, Kazimierz Kawulak, Krzysztof Mazur, Paweł Piekarczyk, Tomasz Pisula, Anna Wdowińska