Zbigniew Romaszewski - Logo Zbigniew Romaszewski
Romaszewski.pl: HOME / I Kadencja Senatu RP 1989 - 1991 / Oprocentowanie kapitału w jednoosobowych spółkach Skarbu Państwa (54. pos.)

Oprocentowanie kapitału w jednoosobowych spółkach Skarbu Państwa (54. pos.)

1991-08-01

Stanowisko Senatu w sprawie
ustawy o oprocentowaniu kapitału
w jednoosobowych spółkach Skarbu Państwa

54. pos. Senatu RP w dniu 1-2 sierpnia 1991 roku

 

Ustawa prywatyzacyjna obowiązuje od 13 lipca 1990 r. W grudniu otrzymaliśmy od Ministerstwa Finansów budżet państwa oraz diagnozy i perspektywy rozwojowe. W tych dokumentach bardzo wiele miejsca poświęcono perspektywom prywatyzacji. Nie wyobrażam sobie, żeby budżet państwa - zwrócił się Senatora Romaszewski do ministra finansów - mógł w ogóle nie uwzględniać tego faktu przekładającego się na "drobnych" parę bilionów. Zatem jak budżet państwa jest konstruowany, jeśli nieuchwalenie teraz, czyli w połowie roku, dodatkowych odsetek, może go załamać w sytuacji, koniec końców, przewidywanej, bo koncepcja spółek skarbu państwa nie powstała z dnia na dzień? Senator poprosił również o wyjaśnienie przypadków takich, jak np. Huta Stalowa Wola, odsetki są dużo, prawie dwukrotnie wyższe niż dotychczasowa dywidenda.

Copyright 2011 © Bobartstudio.pl
Autorzy: Pawł Piekarczyk, Szymon Zaleski, Marcin Sadłowski, Adam Bielański
Fot.: Erazm Ciołek, Jarosław M. Goliszewski, Kazimierz Kawulak, Krzysztof Mazur, Paweł Piekarczyk, Tomasz Pisula, Anna Wdowińska