Zbigniew Romaszewski - Logo Zbigniew Romaszewski
Romaszewski.pl: HOME / V Kadencja Senatu RP 2001 - 2005 / Budżet państwa na 2003 rok (30 pos.)

Budżet państwa na 2003 rok (30 pos.)

2002-12-10

O budżecie na 2003 rok

30. posiedzenie Senatu - 10, 11, 12 i 13 grudnia 2002

 

Pytanie Senatora Romaszewskiego dotyczyło kwestii obsługi długu zagranicznego, czyli jakie wykonanie obsługi długu zagranicznego przewiduje rząd w roku bieżącym. Druga kwestia dotyczy założeń kursowych. Żeby ustalić wielkość zobowiązań na 2003 r. trzeba było przyjąć założenia kursowe, a z przedłożonych założeń Rady Polityki Pieniężnej wynika, iż założenia rady odbiegają od założeń rządowych. Obawiam się, że mogą z tego wyniknąć poważne kłopoty dla budżetu - zauważył Senator.

Minister Finansów Grzegorz Kołodko na drugie pytanie odpowiedział, iż założenia kursowe rządu i niezależnego banku centralnego mają prawo z samej swojej natury się różnić, ponieważ różne są cele krótkookresowe rządu i NBP. Nie próbujemy teraz wróżyć z fusów i podejmować ryzykownej prognozy wysokości kursu złotego do Euro. Bank centralny spodziewa się nieco silniejszego złotego i nieco wyższego kursu złotego niż rząd, a przyszłość pokaże, jak to się ostatecznie ukształtuje - stwierdził wicepremier. Odpowiedź na pytanie o sposób obsługi długu zagranicznego nie padła.

Więcej o dyskusji nad tym punktem na stronie Senatu RP.
patrz: stenogramy posiedzeń > 30 posiedzenie > ctrl + F > Zbigniew Romaszewski > pkt.1

Copyright 2011 © Bobartstudio.pl
Autorzy: Pawł Piekarczyk, Szymon Zaleski, Marcin Sadłowski, Adam Bielański
Fot.: Erazm Ciołek, Jarosław M. Goliszewski, Kazimierz Kawulak, Krzysztof Mazur, Paweł Piekarczyk, Tomasz Pisula, Anna Wdowińska