Zbigniew Romaszewski - Logo Zbigniew Romaszewski
Romaszewski.pl: HOME / V Kadencja Senatu RP 2001 - 2005 / Sprawne państwo - informacja rządu (29 pos.)

Sprawne państwo - informacja rządu (29 pos.)

2002-11-28

"Sprawne państwo - kierunki jego doskonalenia"

29. posiedzenie Senatu - 28 i 29 listopada 2002

 

Senatorowie wysłuchali informacji rządu na ten temat. Podczas dyskusji senator Romaszewski zwrócił uwagę, że społeczeństwo jest już zmęczone reformami i raczej oczekuje pewnej stabilizacji, a obecne rozwiązanie dotyczące Policji trudno uznać za ostateczne. Reforma administracyjna doprowadziła do stanu, w którym w Policji istnieje wprowadzone ustawowo, podwójne podporządkowanie. Senator pytał czy w związku z tym rząd przewiduje zmiany w tym zakresie i czy rząd rozważa stworzenie scentralizowanej Policji państwowej i sieci policji lokalnych, w którą byłyby włączone straże miejskie, które obecnie są zawieszone niejako w powietrzu?

Senator pytał również o interwencję policji podczas pikiety przed zakładami w Ożarowie. Pikieta została rozpędzona z użyciem przemocy przez służby ochroniarskie, a odbywało się to pod ochroną policji. Senator pytał o stosunek lewicowego rządu do rozpędzania przez policję ludzi broniących swoich miejsc pracy.

Więcej o dyskusji nad tym punktem na stronie Senatu RP.
patrz: stenogramy posiedzeń > 29 posiedzenie > ctrl + F > Zbigniew Romaszewski > pkt.2

Copyright 2011 © Bobartstudio.pl
Autorzy: Pawł Piekarczyk, Szymon Zaleski, Marcin Sadłowski, Adam Bielański
Fot.: Erazm Ciołek, Jarosław M. Goliszewski, Kazimierz Kawulak, Krzysztof Mazur, Paweł Piekarczyk, Tomasz Pisula, Anna Wdowińska