Zbigniew Romaszewski - Logo Zbigniew Romaszewski
Romaszewski.pl: HOME / V Kadencja Senatu RP 2001 - 2005 / Telewizja (82 pos.)

Telewizja (82 pos.)

2005-06-02

O telewizji

82. posiedzenie Senatu - 2, 3 czerwca 2005

 

Senator Romaszewski zapytał Przewodniczącą Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji czy jest prowadzony monitoring czasu nadawania reklam przez nadawców telewizyjnych, ponieważ odnosi się wrażenie, że permanentnie naruszane są uregulowania ustawowe w tym zakresie. Senator chciał się również dowiedzieć się, czy w związku z odpolitycznianiem będzie możliwe wypowiadanie w telewizji lub też w innych mediach opinii, na tematy gospodarcze, które odbiegają od standardów neoliberalnych.

Przewodnicząca Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Danuta Waniek udzieliła dość kuriozalnie brzmiącej odpowiedzi, że media są niezależne i muszą przestrzegać tylko jednego warunku tzn. czas reklamowy nie może przekroczyć dwunastu minut na godzinę. Jak media sobie ten czas podzielą, to jest ich suwerenna decyzja - stwierdziła Przewodnicząca. Odnosząc się do drugiego pytania Pani Waniek powiedziała, że KRRiTV nie ma środka, za pomocą którego mogłaby dyscyplinować media publiczne.

Więcej o dyskusji nad tym punktem na stronie Senatu RP.
patrz: stenogramy posiedzeń > 82 posiedzenie > ctrl + F > Zbigniew Romaszewski > pkt. 9

Copyright 2011 © Bobartstudio.pl
Autorzy: Pawł Piekarczyk, Szymon Zaleski, Marcin Sadłowski, Adam Bielański
Fot.: Erazm Ciołek, Jarosław M. Goliszewski, Kazimierz Kawulak, Krzysztof Mazur, Paweł Piekarczyk, Tomasz Pisula, Anna Wdowińska