Zbigniew Romaszewski - Logo Zbigniew Romaszewski
Romaszewski.pl: HOME / VI Kadencja Senatu RP 2005 - 2007 / O orzeczeniach Tryb. Konstyt. w sprawie czynszów w prywatnych kamienicach (14. pos.)

O orzeczeniach Tryb. Konstyt. w sprawie czynszów w prywatnych kamienicach (14. pos.)

2006-07-05

Informacja Trybunału Konstytucyjnego

14. Posiedzenie Senatu, 5 lipca 2006 roku

 

Tytuł tego punktu porządku dziennego właściwie brzmiał: „informacja Trybunału Konstytucyjnego o istotnych problemach wynikających z działalności i orzecznictwa Trybunału w 2005 r.”. Senator Zbigniew Romaszewski nie raz zwracał uwagę na zaskakujące orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który wielokrotnie stawiał interes właścicieli nieruchomości nad słusznie nabytymi prawami wieloletnich najemców mieszkań.

Podczas debaty Senator zadał Prezesowi Trybunału Konstytucyjnego pytanie o stosunek Trybunału do skutków takich właśnie orzeczeń, gdy dochodzi do tego, że czynsz najmu w niektórych prywatnych kamienicach dochodzi do 75 zł za metr kwadratowy.

Tematyki czynszów w prywatnych kamienicach dotyczyło również wygłoszone 6 lipca 2006 roku na 14 posiedzeniu Senatu RP oświadczenie skierowane do Ministra Budownictwa, Prezydenta Warszawy i Sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

Podczas debaty Senator Janusz Gałkowski z Bielska – Białej podziękował senatorowi Romaszewskiemu za to, że na początku obecnej kadencji zwrócił uwagę na wykonywanie orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego. To z inicjatywy senatora Zbigniewa Romaszewskiego Komisja Ustawodawcza uzyskała wyraźne wskazanie, że ma się zajmować wykonywaniem czy też monitorowaniem wykonywania orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego w ramach parlamentu.

Więcej o dyskusji nad tym punktem na stronie Senatu RP.
patrz: stenogramy posiedzeń > 14 posiedzenie > ctrl + F > Zbigniew Romaszewski > pkt. 8

Copyright 2011 © Bobartstudio.pl
Autorzy: Pawł Piekarczyk, Szymon Zaleski, Marcin Sadłowski, Adam Bielański
Fot.: Erazm Ciołek, Jarosław M. Goliszewski, Kazimierz Kawulak, Krzysztof Mazur, Paweł Piekarczyk, Tomasz Pisula, Anna Wdowińska