Zbigniew Romaszewski - Logo Zbigniew Romaszewski
Romaszewski.pl: HOME / VII Kadencja Senatu RP od listopada 2007 roku / O obowiązku uzywania kasków narciarskich (45. pos.)

O obowiązku uzywania kasków narciarskich (45. pos.)

2009-12-03

Kaski narciarskie

45. Posiedzenie Senatu VII kadencji, 3 grudnia 2009 roku

 

Proponowana nowelizacja ustawy o kulturze fizycznej wprowadza obowiązek używania kasków ochronnych przez osoby uprawiające narciarstwo lub snowboard, które nie ukończyły 15 roku życia.

Podczas debaty Senator Zbigniew Romaszewski pytał: "przyjmując ustawę, na ogół wyliczamy obciążenie budżetowe. Jest obowiązek, żeby coś takiego do każdej ustawy dołączyć. Ale ja się nie spotkałem z tym, żeby ktoś wyliczył obciążenie, jakie ustawa nakłada na społeczeństwo, na obywateli. I bardzo jestem ciekaw ile za te wszystkie kaski będą musieli zapłacić obywatele?

Poza tym, jakie korzyści materialne osiągną firmy, które te kaski wyprodukują? Czy prowadzone były takie badania? To też jest ciekawe.

Mamy w tej chwili z tytułu żarówek najrozmaitsze obowiązki, które nagle spadają na obywateli nie wiadomo skąd i nie do końca wiadomo dlaczego. No oczywiście dla ich szczęścia."

Z udzielonej przez przedstawiciela Ministerstwa Sportu i Turystyki żadne tego typu obliczenia nie zostały wykonane.

Więcej o dyskusji nad tym punktem na stronie Senatu RP.
patrz: stenogramy posiedzeń > 45. posiedzenie > ctrl + F > Zbigniew Romaszewski > pkt. 11

Copyright 2011 © Bobartstudio.pl
Autorzy: Pawł Piekarczyk, Szymon Zaleski, Marcin Sadłowski, Adam Bielański
Fot.: Erazm Ciołek, Jarosław M. Goliszewski, Kazimierz Kawulak, Krzysztof Mazur, Paweł Piekarczyk, Tomasz Pisula, Anna Wdowińska