Zbigniew Romaszewski - Logo Zbigniew Romaszewski
Romaszewski.pl: HOME / VII Kadencja Senatu RP od listopada 2007 roku / Zmiany w Regulaminie Senatu (61. pos.)

Zmiany w Regulaminie Senatu (61. pos.)

2010-08-04

Drugie czytanie projektu uchwały w sprawie zmiany Regulaminu Senatu

61. Posiedzenie Senatu VII kadencji, 4 sierpnia 2010 roku

 

Rozpatrywane zmiany w Regulaminie Senatu dotyczyły procedury rozpatrywania przez Komisję Regulaminową, Etyki i Spraw Senatorskich wstępnego wniosku o pociągnięcie senatora do odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu po nowelizacji ustawy o Trybunale Stanu, a także w zakresie zastąpienia Kolegium Instytutu – Radą Instytutu, której dwóch członków powołuje Senat po nowelizacji ustawy o IPN.

Senator Zbigniew Romaszewski zwrócił uwagę na jeden z wprowadzanych przez ustawę o IPN absurdów: "Co my zrobimy, jeśli elektorzy przyślą nam nie czterech kandydatów, tylko dwóch albo trzech? (…) Czy my uzupełnimy tę liczbę swoimi kandydatami? Jak to będzie? (…) A, nie możemy. Ale jak będzie tylko dwóch, to byłby to taki wybór Adama: to jest kobieta, masz ją sobie wybrać za żonę. Prawda? (…) to powinniśmy uzupełnić o dwóch, ale przecież w tym momencie to my wybieramy. No, to jest absurdalna sytuacja. (…)To skomplikowane, muszę powiedzieć, to nie jest najlepszy przepis. (…) Ja już przy nowelizacji ustawy o IPN zgłaszałem tę wątpliwość, że to nie jest jasne."

Więcej o dyskusji nad tym punktem na stronie Senatu RP.
patrz: stenogramy posiedzeń > 61 posiedzenie > ctrl + F > Zbigniew Romaszewski > pkt. 10

Copyright 2011 © Bobartstudio.pl
Autorzy: Pawł Piekarczyk, Szymon Zaleski, Marcin Sadłowski, Adam Bielański
Fot.: Erazm Ciołek, Jarosław M. Goliszewski, Kazimierz Kawulak, Krzysztof Mazur, Paweł Piekarczyk, Tomasz Pisula, Anna Wdowińska