Zbigniew Romaszewski - Logo Zbigniew Romaszewski
Romaszewski.pl: HOME / III Kadencja Senatu RP 1993 - 1997 / Wybór przewodniczących stałych komisji senackich (3 pos.)

Wybór przewodniczących stałych komisji senackich (3 pos.)

1993-10-23

Wybór przewodniczących stałych komisji senackich

3. posiedzenie Senatu 3 kadencji, 23 października 1993 roku

 

Podczas trzeciego posiedzenia Izba dokonywała wyboru przewodniczących komisji stałych Senatu. Podczas rozpoczynającej się kadencji rządy sprawowała koalicja SLD-PSL.

Podczas debaty Senator Zbigniew Romaszewski – przewodniczący senackiego klubu NSZZ "Solidarność" mówił: "Przedstawione kandydatury na przewodniczących komisji są bardzo zróżnicowane i stosunek do nich Klubu Parlamentarnego NSZZ "Solidarność" na pewno nie jest jednakowy. Nie w tym rzecz. Chodzi o konwencję wyłaniania przewodniczących komisji; konwencję opartą na porozumieniu partii koalicji rządzącej przy całkowitym zignorowaniu udziału pozostałych dwudziestu siedmiu senatorów. Sądzę, że jest to po prostu zła praktyka, która nie ułatwi nam współpracy w Senacie.

Jak już mówiłem, nasz stosunek do przedstawionych kandydatur jest różny. Ale zostaliśmy postawieni w sytuacji tych, którzy właściwie i tak nie mają wiele do powiedzenia. Dlatego klub podjął decyzję, że niezależnie od różnej oceny poszczególnych kandydatur, będzie głosował przeciwko wszystkim."

Więcej o dyskusji nad tym punktem na stronie Senatu RP.
patrz: Senat 3 kadecncji > stenogramy posiedzeń > 3 posiedzenie > pkt. 1

Copyright 2011 © Bobartstudio.pl
Autorzy: Pawł Piekarczyk, Szymon Zaleski, Marcin Sadłowski, Adam Bielański
Fot.: Erazm Ciołek, Jarosław M. Goliszewski, Kazimierz Kawulak, Krzysztof Mazur, Paweł Piekarczyk, Tomasz Pisula, Anna Wdowińska