Zbigniew Romaszewski - Logo Zbigniew Romaszewski
Romaszewski.pl: HOME / V Kadencja Senatu RP 2001 - 2005 / Sieć telekomunikacyjna (30 pos.)

Sieć telekomunikacyjna (30 pos.)

2002-12-10

O sieci telekomunikacyjnej

30. posiedzenie Senatu - 10, 11, 12 i 13 grudnia 2002

 

Projekt ustawy przewidywał możliwość dofinansowania budowy rurociągów, o ile będą razem z nimi będą budowane sieci światłowodowe mające znaczenie dla infrastrukturty telekomunikacyjnej. Senator Romaszewski zainteresował się o dofinansowywaniu jakich rurociągów mówi ustawa o publicznej sieci telefonicznej i czy nie ma to związku z aferę światłowodową ujawnioną podczas budowy rurociągu jamalskiego.

Przedstawiciel Ministerstwa Infrastruktury odpowiedział, iż w ustawie chodzi o kanalizację teletechniczną, czyli kanalizację, która jest używana do przeciągania przewodów bądź światłowodów służących do komunikacji. Ponadto minister stwierdził, iż nakłady inwestycyjne, o których mówi ustawa muszą służyć rozwojowi infrastruktury telekomunikacyjnej. Wszelkie inne rzeczy, na przykład budynek biura obsługi klienta, budynek pracowniczy, nie podlegają tym przepisom - zakończył minister.

Więcej o dyskusji nad tym punktem na stronie Senatu RP.
patrz: stenogramy posiedzeń > 30 posiedzenie > ctrl + F > Zbigniew Romaszewski > pkt.6

Copyright 2011 © Bobartstudio.pl
Autorzy: Pawł Piekarczyk, Szymon Zaleski, Marcin Sadłowski, Adam Bielański
Fot.: Erazm Ciołek, Jarosław M. Goliszewski, Kazimierz Kawulak, Krzysztof Mazur, Paweł Piekarczyk, Tomasz Pisula, Anna Wdowińska