Zbigniew Romaszewski - Logo Zbigniew Romaszewski
Romaszewski.pl: HOME / Publikacje / Polityczna prognoza na rok 1996 - "Dziennik Bałtycki", 30 grudnia 1995

Polityczna prognoza na rok 1996 - "Dziennik Bałtycki", 30 grudnia 1995

1995-12-30

Oficjalna strona senatora Zbigniewa Romaszewskiego

 

Polska '96: Prognozy politykówOptymizm na lewicy, pesymizm na prawicy

Wypowiedź Senatora Zbigniewa Romaszewskiegodla „Dziennika Bałtyckiego” z dnia 30 grudnia 1995 roku

 

Powstaną czytelne bloki

Mam nadzieję, że w przyszłym roku ugrupowania postsolidarnościowe zdołają określić swoją tożsamość w trzech, czterech platformach programowych. Nie chodzi o budowanie obozu wokół osób, ale o utworzenie autentycznych ugrupowań, które mogłyby między sobą negocjować, zawierać kompromisy i tworzyć bloki wyborcze. Zawieranie kompromisów i tworzenie bloków musi być dla społeczeństwa czytelne. Powinno być jasno określone, że odrębność ugrupowań nie wynika z ich kłótni o władzę, ale z pewnych zasad i wartości, które nie pozwalają na zawieranie niektórych koalicji. Przewiduję także większe uczestnictwo w polityce ludzi młodych. Podczas ostatniej demonstracji w trakcie składania przysięgi przez nowego prezydenta, po raz pierwszy - od dłuższego czasu - widziałem tak dużo młodzieży. Jest to optymistyczny prognostyk.

Sądzę, że w sprawach integracji ze strukturami europejskimi i NATO nic się nie zmieni. Polityka koalicji utknęła w miejscu.

 

Copyright 2011 © Bobartstudio.pl
Autorzy: Pawł Piekarczyk, Szymon Zaleski, Marcin Sadłowski, Adam Bielański
Fot.: Erazm Ciołek, Jarosław M. Goliszewski, Kazimierz Kawulak, Krzysztof Mazur, Paweł Piekarczyk, Tomasz Pisula, Anna Wdowińska