Zbigniew Romaszewski - Logo Zbigniew Romaszewski
Romaszewski.pl: HOME / Publikacje / Oświadczenie w sprawie odejścia z Senackiego Klubu NSZZ "Solidarność" - 25 stycznia 1996

Oświadczenie w sprawie odejścia z Senackiego Klubu NSZZ "Solidarność" - 25 stycznia 1996

1996-01-25

Oficjalna strona senatora Zbigniewa Romaszewskiego

 

Oświadczenie

Warszawa, dnia 25 stycznia 1996 roku

 

Uprzejmie informuję, że dnia 26 stycznia 1996 r. złożyłem rezygnuję z uczestnictwa w Senackim Klubie NSZZ "Solidarność".

Powodem mojej rezygnacji jest postawa polityczna władz krajowych NSZZ "Solidarność" promujących Lecha Wałęsę na przywódcę obozu postsolidarnościowego. Rolę Lecha Wałęsy w okresie jego prezydentury uważam za destrukcyjną i szkodliwą dla Państwa. W obecnej pożałowania godnej sytuacji Polski, gdy premier podejrzewany jest o pracę na rzecz obcego wywiadu, wysuwanie Lecha Wałęsy odpowiedzialnego za powrót komunistów do władzy, potęguje tylko polityczny chaos. Realizowanie tego rodzaju koncepcji prowadzi jedynie do powtarzania błędów, za które już słono zapłaciliśmy.

Niezależnie od mojej decyzji pozostaję głęboko przywiązany do idei "Solidarności" i będę działał na rzecz obrony praw obywatelskich i pracowniczych.

Senator Zbigniew Romaszewski

 

Copyright 2011 © Bobartstudio.pl
Autorzy: Pawł Piekarczyk, Szymon Zaleski, Marcin Sadłowski, Adam Bielański
Fot.: Erazm Ciołek, Jarosław M. Goliszewski, Kazimierz Kawulak, Krzysztof Mazur, Paweł Piekarczyk, Tomasz Pisula, Anna Wdowińska