Zbigniew Romaszewski - Logo Zbigniew Romaszewski
Romaszewski.pl: HOME / Publikacje / o przeciekach z UOP - Wypowiedź dla "Życia Warszawy" z 17 listopada 1997

o przeciekach z UOP - Wypowiedź dla "Życia Warszawy" z 17 listopada 1997

1997-11-17
Oficjalna strona senatora Zbigniewa Romaszewskiego

 

Przecieki z UOP dowodzą, że urząd potrzebuje zmian

Komentarz Senatora Zbigniewa Romaszewskiegodla „Życia Warszawy” z dnia 17 listopada 1997 roku

 

Od redakcji „Życia Warszawy”: Dwudziestu trzech dyplomatów Ambasady Federacji Rosyjskiej w Warszawie było agentami służb specjalnych w 1995 roku — twierdzi "Życie". To kolejny z długiej serii przeciek z Urzędu Ochrony Państwa.

Senator Zbigniew Romaszewski: Jeśli się wnikliwie obserwuje polską scenę, z łatwością można dostrzec wpływ rosyjskich agentów. Mieliśmy już wiele spraw inspirowanych przez KGB, np. plany powstania eksterytorialnego korytarza. Zagrożenie z ich strony jest bardzo duże. To, że agenci są wśród dyplomatów, nie jest rzeczą dziwną, nie zastanawia również ich liczba. Ale szokujące jest, jak wiele budynków w Warszawie służy wywiadowi obcego państwa. Publikacja jest również dowodem chaosu, by nie powiedzieć rozpadu UOP. Jeśli chodzi o stosunki polsko - rosyjskie to nie sądzę, aby uległy nagłemu pogorszeniu. Rosja musi wreszcie zrozumieć, że nie jesteśmy jej kolonią.

Zamieszczono również komentarze: Prof. Jadwigi Staniszkis – socjologa,Piotra Woyciechowskiego - członka zespołu programowego ds. służb specjalnych AWS, byłego doradcy ministra spraw wewnętrznych w rządzie J. Olszewskiego,Jerzego Dziewulskiego - posła SLD iKrzysztofa Kozłowskiego - senatora Unii Wolności, byłego ministra spraw wewnętrznych.

 

Copyright 2011 © Bobartstudio.pl
Autorzy: Pawł Piekarczyk, Szymon Zaleski, Marcin Sadłowski, Adam Bielański
Fot.: Erazm Ciołek, Jarosław M. Goliszewski, Kazimierz Kawulak, Krzysztof Mazur, Paweł Piekarczyk, Tomasz Pisula, Anna Wdowińska