Zbigniew Romaszewski - Logo Zbigniew Romaszewski
Romaszewski.pl: HOME / Publikacje / "Był taktowny, ale i stanowczy" - Wypowiedź dla "Gazety Polskiej" o premierze Buzku z 22 października 1997

"Był taktowny, ale i stanowczy" - Wypowiedź dla "Gazety Polskiej" o premierze Buzku z 22 października 1997

1997-10-22
Oficjalna strona senatora Zbigniewa Romaszewskiego

 

Był taktowny, ale i stanowczy

Wypowiedź Senatora Zbigniewa Romaszewskiego dla "Gazety Polskiej" z dnia 22 października 1997 roku

 

Profesora Buzka znam od dawna, ale raczej słabo. W 1981 r. został przewodniczącym pierwszego zjazdu „Solidarności". Odsunięto wtedy od prowadzenia obrad Tadeusza Syryjczyka, którego część delegatów oskarżała o manipulację. Profesor Buzek wykazał się ogromnym taktem i potrafił opanować tłum wzburzonych delegatów. Był taktowny, ale i stanowczy. Sprawiało to bardzo dobre wrażenie. Widziałem go też. jak prowadził zjazd „Solidarności" w Mielcu w 1995 r. Wtedy również doskonale radził sobie z salą.

Wiadomo, że w podziemiu funkcjonował pod pseudonimem Karol. Znałem rezultaty działalności Karola, a jednocześnie wiedziałem, że był na tyle rozsądny, że nie dał się złapać.

W kontakcie osobistym sprawia niezwykle sympatyczne wrażenie. Profesor Buzek ma osobowość, sądzę, ze jest człowiekiem, który może mieć własne koncepcje i potrafi realizować swoją wizję.

 

Copyright 2011 © Bobartstudio.pl
Autorzy: Pawł Piekarczyk, Szymon Zaleski, Marcin Sadłowski, Adam Bielański
Fot.: Erazm Ciołek, Jarosław M. Goliszewski, Kazimierz Kawulak, Krzysztof Mazur, Paweł Piekarczyk, Tomasz Pisula, Anna Wdowińska