Zbigniew Romaszewski - Logo Zbigniew Romaszewski
Romaszewski.pl: HOME / Publikacje / Wybory 97 - Wypowiedź dla "Trybuny Śląskiej" z 23 września 1997

Wybory 97 - Wypowiedź dla "Trybuny Śląskiej" z 23 września 1997

1997-09-23

Oficjalna strona senatora Zbigniewa Romaszewskiego

 

Wybory ‘97

Wypowiedź Senatora Zbigniewa Romaszewskiego dla „Trybuny Śląskiej” opublikowana dnia 23 września 1997 roku

 

Od Redakcji „Trybuny Śląskiej”: Zapytaliśmy znanych polityków, czy ich zdaniem w nowym układzie sił zmieni się polityka gospodarcza i społeczna?

Senator Zbigniew Romaszewski:- W prawdopodobnej koalicji: AW"S", UW i ROP wszelkie decyzje w interesującej nas materii będą przede wszystkim autorstwa Unii Wolności. Ale i ewentualne niepowodzenia głównie tę partię obciążą. Można oczekiwać, że Marian Krzaklewski zachowa wobec pomysłów swego koalicjanta pewien dystans, bo Unia Wolności jest partią trudną, jej członkowie uważają się za najmądrzejszych. I nie bez powodu: wszak są wśród nich wybitni specjaliści. Spodziewam się, że polityka gospodarcza będzie miała bardziej zdecydowany, wyraźniejszy charakter. Nie, nie mam na myśli planu nr 2 Leszka Balcerowicza. Po nowym układzie sił partyjnych można spodziewać się rozsądniejszej reformy systemu ubezpieczeń - to znaczy mniej centralistycznej, bardziej uspołecznionej. Spore kontrowersje będą dotyczyły polityki reprywatyzacyjnej - pewnym rozwiązaniem powinna okazać się wcześniejsza zgoda szerokiego gremium na fundusze emerytalne. Będą spory o podatki.

 

Copyright 2011 © Bobartstudio.pl
Autorzy: Pawł Piekarczyk, Szymon Zaleski, Marcin Sadłowski, Adam Bielański
Fot.: Erazm Ciołek, Jarosław M. Goliszewski, Kazimierz Kawulak, Krzysztof Mazur, Paweł Piekarczyk, Tomasz Pisula, Anna Wdowińska