Zbigniew Romaszewski - Logo Zbigniew Romaszewski
Romaszewski.pl: HOME / Publikacje / O łamaniu praw człowieka w Czeczenii i na Białorusi - "Dziennik Bałtycki", 28 grudnia 1999

O łamaniu praw człowieka w Czeczenii i na Białorusi - "Dziennik Bałtycki", 28 grudnia 1999

1999-12-28
Oficjalna strona senatora Zbigniewa Romaszewskiego

 

Zwyczajnie pamiętaćZdaniem eksperta

Wypowiedź senatora Zbigniewa Romaszewskiego, opublikowana w „Dzienniku Bałtyckim” 28 grudnia 1999 roku

 

Najważniejsze, by o tych sprawach głośno mówić i zwyczajnie o nich pamiętać. Nic nie usprawiedliwia tak drastycznego łamania praw człowieka w Czeczenii i na Białorusi.

Oglądałem Grozny w 1997 roku. Miasto wówczas najbardziej przypominało mi Warszawę z roku 1945. Całe dzielnice, kwartały nie miały jednego stojącego domu. Wszystko było wypalone i zniszczone. Trudno sobie wyobrazić jak Rosjanie w tych gruzach będą tępić terrorystów. Akty terrorystyczne to też kwestia dyskusyjna, np. generał Lebiedź uważa, że to działalność służb specjalnych. Warto, by przyjrzał się temu ktoś z zewnątrz.

Opinia międzynarodowa powoli przestaje być wstrzemięźliwa, bo trudno uwierzyć w zwalczenie terroryzmu poprzez równoczesną likwidację kilkuset tysięcy ludzi.

W Białorusi natomiast mamy do czynienia z powrotem do, znanego nam z przeszłości, totalitaryzmu, gdzie tępiona i więziona jest wszelka opozycja.

 

Copyright 2011 © Bobartstudio.pl
Autorzy: Pawł Piekarczyk, Szymon Zaleski, Marcin Sadłowski, Adam Bielański
Fot.: Erazm Ciołek, Jarosław M. Goliszewski, Kazimierz Kawulak, Krzysztof Mazur, Paweł Piekarczyk, Tomasz Pisula, Anna Wdowińska