Zbigniew Romaszewski - Logo Zbigniew Romaszewski
Romaszewski.pl: HOME / Publikacje / Komentarz do wyniku wyborów parlamentarnych - "Nasza Polska", 24 października 2007 roku

Komentarz do wyniku wyborów parlamentarnych - "Nasza Polska", 24 października 2007 roku

2007-10-24

Oficjalna strona senatora Zbigniewa Romaszewskiego

 

Komentarz do wyniku wyborów

Wypowiedź Senatora Zbigniewa Romaszewskiego opublikowana w „Naszej Polsce” w dniu 24 października 2007 roku

 

Senator Zbigniew Romaszewski odpowiadał na postawione przez Redakcję "Naszej Polski" pytania: "Czy wynik wyborczy jest zaskoczeniem? Jak może wyglądać polityczna przyszłość?"

Senator Zbigniew Romaszewski:

Muszę powiedzieć że wynik ten nie zaskakuje, aczkolwiek sądziłem, że przewaga Platformy będzie mniejsza w całym kraju. Tak dużej przewagi się nie spodziewałem. Co będzie? Prawdopodobnie Platforma będzie rządziła wraz z PSL. Ugrupowania te muszą mieć możliwość odrzucania weta prezydenckiego i uważam, że PO raczej zdecyduje się na PSL niż na LiD. Gdyby nie wzięli PSL do władzy, to okazałoby się, że PSL popierałby weta prezydenckie razem z PiS. Powodowałoby to niemożliwość odrzucenia weta, muszą to uwzględnić i chyba o tym myślą.

Prawo i Sprawiedliwość będzie miało za zadanie obronę tego, co zostało zrobione a to nie będzie wcale takie proste. Pewne rzeczy posunęły się do przodu i zmieniły kraj. Pierwszy raz inaczej spojrzano na oligarchię, na problemy korupcyjne. Chciałbym zwrócić uwagę na jedną rzecz. Mówiąc o działalności braci Kaczyńskich, przesunęliśmy się z 68 miejsca na 56 na liście Transparenty International. Korupcja jest to dramatyczna patologia wolnego rynku. Jeżeli tyle się mówi o gospodarce, wolnym rynku, to jest to zjawisko, które w sposób zdecydowany trzeba zwalczać... Bardzo mnie zaniepokoiło to, że PO chce walczyć bardziej z CBA, a mniej z korupcją. Muszę powiedzieć, że jest to najmniej przyjemna informacja, którą te wybory przyniosły.

Obok Senatora Romaszewskiego wypowiedział się Profesor socjologii Zdzisław Krasnodębski.

 

Copyright 2011 © Bobartstudio.pl
Autorzy: Pawł Piekarczyk, Szymon Zaleski, Marcin Sadłowski, Adam Bielański
Fot.: Erazm Ciołek, Jarosław M. Goliszewski, Kazimierz Kawulak, Krzysztof Mazur, Paweł Piekarczyk, Tomasz Pisula, Anna Wdowińska