Zbigniew Romaszewski - Logo Zbigniew Romaszewski
Romaszewski.pl: HOME / Publikacje / "Rola Senatu w państwie demokratycznym" - spotkanie - Jelenia Góra, 9 marca 2008 roku

"Rola Senatu w państwie demokratycznym" - spotkanie - Jelenia Góra, 9 marca 2008 roku

2008-03-09

Oficjalna strona senatora Zbigniewa Romaszewskiego

 

Rola i zadania Senatu w państwie demokratycznym

Relacja ze spotkania w Jeleniej Górze, 9 marca 2008 roku

 

Wicemarszałek Senatu RP Zbigniew Romaszewski spotkał się z jeleniogórzanami na zaproszenie Niezależnej Inicjatywy Europejskiej i Centrum Edukacji Humanistycznej. Spotkanie odbyło się 9 marca 2008 roku w sali restauracji "Cztery pory roku" w Jeleniej Górze.

Senator sporo czasu poświęcił pomysłowi likwidacji izby wyższej. Senator mowił: "Senat tak, ale nie upartyjniony. Powinien rozstrzygać spory o treść ustaw, wnosić konieczne poprawki. Do tego potrzeba rozsądku senatorów, a nie dyscypliny partyjnej. Również komisje śledcze powinny być organizowane w Senacie a nie w Sejmie, który powinien zajmować się pracą legislacyjną".

"Posłowie powinni przestać żreć między sobą, tylko pracować nad porozumieniem między różnymi siłami politycznymi dla dobra państwa" skomentował postulat uproszczenia i naprawy prawa. Zaznaczył, że miała się tym zająć koalicja PO-PiS.

"Jestem członkiem senackiego klubu PiS, ale do partii nie należę, ponieważ jej poglądy polityczne są w większości zbieżne z moimi. Nie zapiszę się do niej, gdyż nikt nie będzie mi mówił, co mam myśleć" powiedział Zbigniew Romaszewski, zapytany dlaczego nie zapisał się do Prawa i Sprawiedliwości.

Obszernie odpowiedział na pytanie o okręgi jednomandatowe w wyborach do Sejmu i samorządów, wyjaśniając jakie są zalety i wady systemu większościowego, czyli jednomandatowego i systemu proporcjonalnego.

Relację na podstawie internetowego wydania gazety "JELONKA" opracował Ignacy Grodecki.

 

Copyright 2011 © Bobartstudio.pl
Autorzy: Pawł Piekarczyk, Szymon Zaleski, Marcin Sadłowski, Adam Bielański
Fot.: Erazm Ciołek, Jarosław M. Goliszewski, Kazimierz Kawulak, Krzysztof Mazur, Paweł Piekarczyk, Tomasz Pisula, Anna Wdowińska