Zbigniew Romaszewski - Logo Zbigniew Romaszewski
Romaszewski.pl: HOME / Publikacje / Spotkanie z mieszkańcami Jeleniej Góry, 8 marca 2008 roku

Spotkanie z mieszkańcami Jeleniej Góry, 8 marca 2008 roku

2008-03-08

Oficjalna strona senatora Zbigniewa Romaszewskiego

 

Zbigniew Romaszewski w Jeleniej Górze

Relacja ze spotkania z mieszkańcami, 8 marca 2008 roku

 

8 marca w Dworze Czarne odbyło się spotkanie wicemarszałka Senatu RP Zbigniewa Romaszewskiego z mieszkańcami Jeleniej Góry. W roli gospodarza wystąpił Jacek Jakubiec. Jego znajomość z Zofią i Zbigniewem Romaszewskimi wiąże się z osobą młodszego brata: Marek Jakubiec należał do założonego przez p. Romaszewskich podziemnego Komitetu ds. Interwencji i Praworządności.

W swoim wystąpieniu wicemarszałek Senatu odniósł się do prowadzonej przez niechętne PiS media kampanii totalnej krytyki poprzednich rządów. Towarzyszy temu poszukiwanie tematów zastępczych, które mają odwrócić uwagę od braku efektów pracy ekipy Tuska. Merytoryczna dyskusja nt. prawdziwych problemów nie istnieje.

Projektowana ustawa medialna pozwoli podporządkować telewizję publiczną Ministerstwu Skarbu. Biorąc pod uwagę stronniczość mediów komercyjnych oznacza to zagrożenie pluralizmu w środkach masowego przekazu.

Zmiany ustrojowe w rodzaju likwidacji Senatu i wprowadzenia okręgów 1-mandatowych, bądź odebrania państwowych subwencji partiom politycznym mogą spowodować, że ludzie mniej zamożni stracą reprezentację w parlamencie.

Ważną sprawą jest reforma konstytucji i uproszczenie prawa, tak by stało się czytelne dla obywateli.

W odpowiedzi na sugestię założenia przez PiS własnej telewizji Zbigniew Romaszewski poddał w wątpliwość możliwość sfinansowania takiego przedsięwzięcia.

Relację opracował Ignacy Grodecki

 

Copyright 2011 © Bobartstudio.pl
Autorzy: Pawł Piekarczyk, Szymon Zaleski, Marcin Sadłowski, Adam Bielański
Fot.: Erazm Ciołek, Jarosław M. Goliszewski, Kazimierz Kawulak, Krzysztof Mazur, Paweł Piekarczyk, Tomasz Pisula, Anna Wdowińska