Zbigniew Romaszewski - Logo Zbigniew Romaszewski
Romaszewski.pl: HOME / Publikacje / "Szpila w Sikorskiego" - o reakcji rządu polskiego na wydarzenia w Iranie, "Fakt", 23 czerwca 2009 roku

"Szpila w Sikorskiego" - o reakcji rządu polskiego na wydarzenia w Iranie, "Fakt", 23 czerwca 2009 roku

2009-06-23

Oficjalna strona senatora Zbigniewa Romaszewskiego

 

Szpila w Sikorskiego

Wypowiedź Wicemarszałka Senatu Zbigniewa Romaszewskiego dla dziennika „Fakt” z 23 czerwca 2009 roku

 

Z prawdziwym niepokojem obserwuję słabą reakcję polskiego MSZ na łamanie praw człowieka w Iranie. Gdy w starciach giną setki osób, nasz MSZ wypowiada się ustami jedynie rzecznika prasowego, że z "uwagą obserwuje rozwój wypadków".

Niestety, kwestia praw człowieka w świecie przeżywa gigantyczny kryzys. Problem praw człowieka został całkowicie zdominowany przez interesy polityczne, często dość ograniczone. To niezwykle przykre. A reakcja naszej dyplomacji na wydarzenia w Iranie pokazuje, że te procesy przebiegają u nas jeszcze szybciej niż na Zachodzie.

Do niedawna to Europa Zachodnia rezygnowała z walki o prawa człowieka na rzecz poprawności politycznej i interesów. My jeszcze zachowywaliśmy twarz, protestując przeciwko sytuacji na Kubie czy w Chinach. A teraz Polska w sprawie Iranu nie zdobyła się na żadną mocną wypowiedź. Bardziej zdecydowani byli nawet przedstawiciele państw zachodnich. Jestem ciekaw, jakie interesy będzie na tym robić minister Sikorski i nasz rząd. Na pewno nie będą to dobre interesy, gdy przy tym zrezygnujemy z naszych pryncypiów.

 

Copyright 2011 © Bobartstudio.pl
Autorzy: Pawł Piekarczyk, Szymon Zaleski, Marcin Sadłowski, Adam Bielański
Fot.: Erazm Ciołek, Jarosław M. Goliszewski, Kazimierz Kawulak, Krzysztof Mazur, Paweł Piekarczyk, Tomasz Pisula, Anna Wdowińska