Zbigniew Romaszewski - Logo Zbigniew Romaszewski
Romaszewski.pl: HOME / Publikacje / Uroczysta sesja Rady Miejskiej, Strzelce Krajeńskie, 31 maja 2010 roku

Uroczysta sesja Rady Miejskiej, Strzelce Krajeńskie, 31 maja 2010 roku

2010-05-31
Oficjalna strona senatora Zbigniewa Romaszewskiego

 

XX-lecie samorządu terytorialnego

Uroczysta sesja Rady Miejskiej w Strzelcach Krajeńskich, 31 maja 2010 roku

 

31 maja na Sali widowiskowej Strzeleckiego Ośrodka Kultury odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej z okazji XX-lecia samorządu terytorialnego. Na sesje zostali zaproszeni wszyscy dotychczasowi radni, burmistrzowie oraz osoby funkcyjne. Specjalnym gościem był Wicemarszałek Senatu Zbigniew Romaszewski.

Wicemarszałek przybył do Strzelec Krajeńskich na zaproszenie Przewodniczącej Rady Miejskiej oraz Burmistrza. Po przybyciu do Strzelec, Senator Romaszewski spotkał się z młodzieżą uczęszczającą do ZS CKU w Strzelcach Krajeńskich, po czym udał się na sesję Rady Miejskiej. W swoim wystąpieniu podczas sesji podkreślił znaczącą rolę samorządu terytorialnego dla aktywizowania środowisk lokalnych. Zwrócił również uwagę na zagrożenia demokracji i samorządności: brak zaangażowania młodych ludzi i ich niechęć do polityki oraz niski poziom kultury politycznej.

Po sesji Wicemarszałek odwiedził Ośrodek Kolonijno Sportowo - Wypoczynkowy w Długiem, prowadzony przez Stowarzyszenie im. Brata Krystyna.

 

Copyright 2011 © Bobartstudio.pl
Autorzy: Pawł Piekarczyk, Szymon Zaleski, Marcin Sadłowski, Adam Bielański
Fot.: Erazm Ciołek, Jarosław M. Goliszewski, Kazimierz Kawulak, Krzysztof Mazur, Paweł Piekarczyk, Tomasz Pisula, Anna Wdowińska