Zbigniew Romaszewski - Logo Zbigniew Romaszewski
Romaszewski.pl: HOME / Publikacje / Państwo nie zdało egzaminu
Państwo nie zdało egzaminu

Państwo nie zdało egzaminu

2011-09-22

Zabiegi, które mają miejsce w tej chwili mają charakter czysto propagandowy – tak o wyjeździe prokuratorów do Smoleńska celem badania wraku TU-154M mówił Jarosław Kaczyński. – Z samego wyjazdu prokuratury nic rozsądnego wyjść nie może – dodał Zbigniew Romaszewski.

Prezes PiS odniósł się do wypowiedzi Donalda Tuska, który stwierdził, że Jarosław Kaczyński nie wytrzymał i zaczął mówić o Smoleńsku.

– Ja nie musiałem niczego wytrzymywać ani nie wytrzymywać. Nigdy nie zapowiadaliśmy, że nie będziemy mówili o Smoleńsku. Przez cały czas podtrzymujemy swoje stanowisko – podkreślił Kaczyński. –Jeżeli mówię o tym dzisiaj, to dlatego, że mamy do czynienia z takim, przykro mówić, propagandowym zabiegiem, jakim jest wyjazd prokuratorów do Smoleńska po to, żeby badać wrak. Badanie wraku po prawie 18 miesiącach nie ma sensu śledczego – ma tylko sens propagandowy – dodał Prezes PiS.

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego sytuacja byłaby inna, gdyby wrak został sprowadzony do Polski i gdyby został zrekonstruowany. – Ale w dalszym ciągu wrak jest tam i różne dokumenty są tam. Państwo polskie nie zdaje egzaminu – stwierdził Kaczyński.

Według Prezesa PiS istnieje tylko jeden sposób na właściwe zajęcie się sprawą katastrofy smoleńskie. – Trzeba dokonać zmiany władzy. Ta obecna władza ani nie potrafi, ani być może nie chce tej sprawy wyjaśnić. Zabiegi, które mają miejsce w tej chwili mają charakter czysto propagandowy – ocenił Prezes PiS.

Podczas konferencji politycy PiS odnieśli się także do bulwersującej sprawy ustawy o dostępie do informacji. Zbigniew Romaszewski zauważył, że projekt zaledwie pół roku przebywał w Sejmie, a Senat miał jedynie tydzień na jego rozpatrzenie. – To świadczy jak dalece nieważny i zdegradowany został parlament. Muszę przyznać, że ja się panu senatorowi Rockiemu dziwię – mówił wicemarszałek Senatu.

– Polacy powinni mieć dostęp do informacji, w szczególności gdy chodzi o prywatyzacje – powiedział Jarosław Kaczyński. Prezes PiS zauważył, że na zachodzie to w parlamentach odbywa się dyskusja na tak istotne dla kraju tematy. Według Kaczyńskiego w Polsce próbuje się odciąć opinię publiczną od informacji na temat tak kluczowych prywatyzacji jak prywatyzacja Lotosu. – Dzisiaj zachodzi poważne podejrzenie by ten bardzo ważny dla Polski proces [prywatyzacja Lotosu – przyp. red.] został po prostu przed opinią publiczną ukryty –uważa Prezes PiS.

Romaszewski podkreślił, że jego zdaniem obecnie demokracja w Polsce jest zagrożona, skoro tak spadło znaczenie i rola parlamentu. – Myślę, że to jest zagrożenie dla demokracji. Demokracja była budowana właśnie przez parlament. Jeżeli mamy mieć demokrację, trzeba zadbać o znaczenie, o prestiż parlamentu – mówił senator PiS.

Wicemarszałek Senatu odniósł się także do skandalicznego zachowania Dariusza Dolczewskiego, szefa młodzieżówki PO i kandydata do Sejmu, który na Facebooku przedstawił teledysk z młodymi kandydatkami PiS, podstawiając do tego piosenkę „Suczki”.

– Pan Dolczewski pozwolił sobie na żart, który był grubiaństwem. Używanie tego rodzaju sformułowań to rzecz po prostu niedopuszczalna. Jakie podstawy miał ten pan, żeby oskarżać zupełnie przyzwoite, niewinne dziewczyny o coś takiego? – pytał Romaszewski. – Apeluję do pana premiera Tuska, żeby nie cenzurować internetu, ale żeby wpłynął na swoich członków, żeby nie pojawiało się w nim grubiaństwo – dodał senator PiS.

Źródło: mypis.pl

Relacja wideo z konferencji:

http://mypis.pl/aktualnosci/2227-kaczynski-panstwo-nie-zdalo-egzaminu


 


 

Copyright 2011 © Bobartstudio.pl
Autorzy: Pawł Piekarczyk, Szymon Zaleski, Marcin Sadłowski, Adam Bielański
Fot.: Erazm Ciołek, Jarosław M. Goliszewski, Kazimierz Kawulak, Krzysztof Mazur, Paweł Piekarczyk, Tomasz Pisula, Anna Wdowińska