Zbigniew Romaszewski - Logo Zbigniew Romaszewski
Romaszewski.pl: HOME / Publikacje / Warszawscy kandydaci PiS do Senatu
Warszawscy kandydaci PiS do Senatu

Warszawscy kandydaci PiS do Senatu

2011-09-28

 

 

Kandydaci PiS do Senatu mówią o sobie:

 

Anna Chodakowska

Urodziłam się w 1948 w Warszawie. Jestem aktorką, absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Studiowałam także wokalistykę w szkole muzycznej.

Debiutowałam w Teatrze Małym, przez większość kariery związana jestem z Teatrem Narodowym w Warszawie. Występowałam min. w spektaklach: „Balladyna”, „Dziady”, „Treny” w reżyserii Adama Hanuszkiewicza, grałam także panią Kapuleti w przedstawieniu „Romeo i Julia” oraz Radczynię w „Weselu” Stanisława Wyspiańskiego. Występowałam na deskach warszawskich teatrów: Na Woli, Stara Prochownia, Scena Prezentacje oraz Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie, warszawski Teatr Studio. Jestem również aktorką filmową i serialową. Debiutowałam w „Znakach szczególnych” Romana Załuskiego. W mojej karierze filmowej znajdują się role w wielu filmach i serialach: „Dorota”, „Justyna”, „Doktor Murek”, „Dziewczęta z Nowolipek” oraz w „1968. Szczęśliwego Nowego Roku” w reżyserii Jacka Bromskiego.

Otrzymałam wiele odznaczeń i nagród, m.in. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski (2005), Srebrny Medal Zasługi dla Obronności Kraju (2002) oraz liczne wyróżnienia za działalność kulturalną i artystyczną.

 

Katarzyna Łaniewska-Błaszczak

Urodziłam się w1933 roku w Łodzi. Przez całe życie związana jestem z Warszawą, gdzie przeżyłam wojnę oraz Powstanie Warszawskie. Ukończyłam Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie na kierunku studia aktorskie.

Od 55 lat jestem czynna zawodowo, grałam na deskach wielu warszawskich teatrów: Polskiego, Narodowego, Dramatycznego, Ateneum, Na Woli i Ochota. W swoim dorobku artystycznym mam wiele ról radiowych, filmowych, telewizyjnych, a także koncertów poetyckich, z którymi jeździłam po całej Polsce.

W stanie wojennym bojkotowałam środki masowego przekazu, zarówno telewizję, radio, jak i film. Zaproszona przez ks. Jerzego Popiełuszkę, brałam udział w Mszach za Ojczyznę. Zaangażowana byłam w Wydawnictwa Drugiego Obiegu „C.D.N”, kierowane przez Czesława Bieleckiego. Prześladowało mnie SB – spalono mi samochód, doświadczyłam anonimów i włamań. Popierałam kandydatów „Solidarności” w 1989 roku. W 2005 roku poparłam w wyborach prezydenckich Lecha Kaczyńskiego, a 5 lat później Jarosława Kaczyńskiego.

Zostałam odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

 

Krzysztof Bielecki

Urodziłem się w 1938 roku. Jestem żonaty, mam trzech dorosłych synów.

Przez całe życie związany jestem z warszawską Wolą. W 1962 roku ukończyłem Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie. W następnych latach uzyskałem kolejno: stopień naukowy doktora nauk medycznych, doktora habilitowanego oraz tytuł naukowy profesora.

W latach 1981–1988 byłem ordynatorem oddziału chirurgicznego w Szpitalu Bielańskim, a w latach 1988–2008 kierownikiem Kliniki Chirurgii Ogólnej i Przewodu Pokarmowego Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Państwowym Szpitalu Klinicznym im. Prof. Orłowskiego w Warszawie. Obecnie pracuję jako konsultant w Szpitalu im. Prof. Orłowskiego i Szpitalu Św. Zofii przy ul. Żelaznej w Warszawie.

W latach 1994–1998 byłem Krajowym Konsultantem ds. chirurgii ogólnej. Jestem członkiem Naczelnej Rady Lekarskiej, a także Członkiem Honorowym trzech Towarzystw Specjalistycznych. Nadal jestem aktywnym chirurgiem, naukowcem i nauczycielem akademickim. Napisałem ponad 300 prac naukowych, publikowanych w piśmiennictwie polskim i zagranicznym.

Czynnie uprawiam kajakarstwo, śpiewam w chórze.

 

 

Informacje za: http://wybierzpis.org.pl/

Copyright 2011 © Bobartstudio.pl
Autorzy: Pawł Piekarczyk, Szymon Zaleski, Marcin Sadłowski, Adam Bielański
Fot.: Erazm Ciołek, Jarosław M. Goliszewski, Kazimierz Kawulak, Krzysztof Mazur, Paweł Piekarczyk, Tomasz Pisula, Anna Wdowińska