Zbigniew Romaszewski - Logo Zbigniew Romaszewski
Romaszewski.pl: HOME / VII Kadencja Senatu RP od listopada 2007 roku / Ustawa o szczególnych rozwiązaniach związanych z usuwaniem skutków powodzi na wiosnę 2010 roku (58. pos.)

Ustawa o szczególnych rozwiązaniach związanych z usuwaniem skutków powodzi na wiosnę 2010 roku (58. pos.)

2010-07-02

Ustawa o szczególnych rozwiązaniach
związanych z usuwaniem skutków powodzi z wiosny 2010 roku

58. Posiedzenie Senatu VII kadencji, 2 lipca 2010 roku

 

Podczas debaty nad ustawą o szczególnych rozwiązaniach związanych z usuwaniem skutków powodzi z maja i czerwca 2010 roku. Senator Zbigniew Romaszewski pytał o pieniądze dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Strażacy zmobilizowani do pracy przy powodzi mają prawnie zagwarantowane wynagrodzenie. Problem jest w tym, że te straże pożarne po prostu w tej chwili nie mają pieniędzy.

Senator mówił: "Straże nie dostały żadnych rekompensat. W gminach, w których straże były mobilizowane, są potrzeby rzędu co najmniej 30-40 tysięcy. To nie są wielkie potrzeby, ale jeśli weźmie się pod uwagę tysiące gmin, to okaże się, że to są pieniądze. Po prostu chciałbym wiedzieć, kiedy te pieniądze trafią do straży pożarnej. Ja tę instytucję cenię bardzo wysoko, uważam, że jest to jedna z najliczniejszych i najpoważniejszych instytucji pozarządowych. Wykonała ona wielkie zadanie, poświęcenie ludzi było duże, a teraz ma oczekiwać, że tak powiem, na święte nigdy, kiedy te pieniądze wpłyną, kiedy będą mogły być wypłacone rekompensaty itd., itd. Przedłużanie oczekiwania na wypłaty byłoby to czymś bardzo niewłaściwym."

Więcej o dyskusji nad tym punktem na stronie Senatu RP.
patrz: stenogramy posiedzeń > 58 posiedzenie > ctrl + F > Zbigniew Romaszewski > pkt. 1

Copyright 2011 © Bobartstudio.pl
Autorzy: Pawł Piekarczyk, Szymon Zaleski, Marcin Sadłowski, Adam Bielański
Fot.: Erazm Ciołek, Jarosław M. Goliszewski, Kazimierz Kawulak, Krzysztof Mazur, Paweł Piekarczyk, Tomasz Pisula, Anna Wdowińska